Aminokwasy to nieodłączny element suplementacji sportowców. Dużą popularność tego typu odżywek spowodowana jest faktem, że aminokwasy odpowiadają za szereg różnych procesów, które zarówno wspierają redukcję tkanki tłuszczowej i chronią mięśnie przed katabolizmem, jak i pełnią funkcję regeneracyjną i uczestniczą w zwiększaniu siły sportowców. Szeroki wachlarz korzyści sprawia, że odżywki aminokwasowe stały się uniwersalne i są stosowane zarówno przez amatorów jak i profesjonalistów, którzy realizują się  wielu dyscyplinach sportowych- od biegów, pływanie, aż po dźwiganie ciężarów i sporty wyczynowe. 

Jakie korzyści płyną z suplementacji aminokwasami?

  • Proste przygotowanie (najczęściej jest to słodki shake)
  • Błyskawiczna wchłanialność
  • Możliwość zapewnienia ogromnej dawki niezbędnych aminokwasów
  • Obniżenie ryzyka powstania katabolizmu mięśniowego
  • Uniknięcie nocnego katabolizmu

Liczne badania naukowe potwierdzają pozytywne działanie suplementów takich jak BCAA na funkcjonowanie organizmu człowieka. Substancje zawierające rozgałęzione aminokwasy wspierają proces regeneracji i stanowią zauważalne wsparcie dla każdego sportowca.

Czym jest BCAA?

BCAA to odżywka zawierająca 3 odrębne aminokwasy, które są egzogenne, czyli takie, które należy dostarczyć organizmowi z zewnątrz, w przypadku niedoboru. Ten fakt sprawia, że odżywka BCAA jest rekomendowana dla wszystkich, którzy doświadczają wysokiego wysiłku fizycznego i chcą uchronić się przed katabolizmem. W skład BCAA wchodzą 3 aminokwasy, takie jak leucyna, izoleucyna i walina.

Komentarze z Facebooka
Komentarze zostały wyłączone.