Bałtyk z perspektywy Danii

Dania jest jednym z krajów skandynawskich – bardzo pięknym, czystym, ze świetnymi zabytkami oraz widokami na klify. Morze Bałtyckie zazwyczaj kojarzy się nam głównie z złotą plażą, tłumem za parawanami oraz wylegiwaniem się na słońcu. Będąc jednak nad morzem, warto skorzystać z innych form atrakcji. Osoby spędzające wakacje nad morzem, stosunkowo rzadko korzystają z takich rzeczy jak rejsy żeglarskie po Bałtyku, co naprawdę może być niesamowitym przeżyciem. Warto również zwiedzać te mniejsze miejscowości, bo mimo pozorów, mają one wiele do zaoferowania. Nie chodzi tu jedynie o zabytki, ale niesamowite miejsca pod względem przyrody. O ile w Polsce mamy kilka takich atrakcji, to warto wspomnieć o jednym z niesamowitych miejsc w jednym z krajów skandynawskich.

Wyspa Mon zdaje się być najurokliwszym miejscem w Danii. Jest położona w południowo – dalekiej części tego kraju. Dlaczego jednak właśnie ta wyspa uważana jest za niezwykłą i cieszy się tak dużą popularnością? Świadczy o tym ogromna liczba turystów, która przybywa tam z całego świata. Głównym powodem dlaczego ludzie tak chętnie odwiedzają te miejsce, są wcześniej wspomniane krajobrazy. To właśnie tam można nacieszyć się widokiem rozciągających się przez 7 km najwyższych klifów nad morzem Bałtyckim. W jednym miejscu możemy spotkać szmaragdowy kolor wody, wspaniały las bukowy na pobliskich wzniesieniach, białe klify oraz niesamowicie żywą zieleń. Każdy kto tam przybędzie, będzie mógł poczuć się jak w raju.

Piękno tego miejsca sprawia, że nie chce się stamtąd wracać. Aby móc zwiedzić te miejsce, zostały utworzone specjalne ścieżki wzdłuż klifów. Trzeba jednak uważać na nierównomierny teren i mocno trzymać się wytycznych. Chcąc jednak przemierzyć całą trasę, należy przygotować się na spory wysiłek i kilkugodzinny spacer. Trasa nie prowadzi po samej płaszczyźnie, a ścieżka zbudowana jest z drewnianych schodków. Droga w jedną stronę liczy 497 schodów.

Komentarze z Facebooka
Komentarze zostały wyłączone.