Czym w zasadzie jest kredyt hipoteczny?

Istnieje wiele przeszkód, które trzeba pokonać w procesie zabezpieczenia kredytu hipotecznego, a uzyskanie porozumienia jest w zasadzie najważniejsze.

Czym jest kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny w zasadzie, zwany także umową zasadniczą lub decyzją podstawową, to pisemna umowa zawarta przez pożyczkodawcę hipotecznego, która określa, ile pieniędzy chętnie pożyczy on na zakup nieruchomości. Warunkiem zawarcia umowy jest poprawność informacji, które podajesz pożyczkodawcy. Zazwyczaj podajesz im informacje o swoich dochodach, wydatkach, historii adresowej i zobowiązaniach kredytowych.

Posiadanie odpowiednich dokumentów nie oznacza, że Twój wniosek o kredyt hipoteczny zostanie przyjęty, ani nie gwarantuje, ile ostatecznie będziesz w stanie pożyczyć. Pożyczkodawca nadal będzie musiał podpisać pełny wniosek o kredyt hipoteczny, który będzie zawierał takie rzeczy, jak odcinki wypłaty i wyciągi bankowe, a także zorganizować wycenę nieruchomości, którą chcesz kupić.

Wniosek o kredyt hipoteczny składa się na początku podróży związanej z zakupem domu, zwykle przed znalezieniem wymarzonej nieruchomości. Pożyczkodawca oblicza twoją zdolność kredytową, dzięki czemu będziesz wiedział z grubsza, ile możesz pożyczyć, gdy zaczniesz przeglądać mieszkania Bydgoszcz i składać oferty. 

Aby uzyskać kredyt hipoteczny, musisz skontaktować się bezpośrednio z brokerem hipotecznym lub iść bezpośrednio do banku. Twój pożyczkodawca lub doradca poprosi o:

 

  • dane osobowe, takie jak imię i nazwisko, data urodzenia i adres
  • historia adresu z ostatnich trzech lat
  • informacje o Twoich dochodach
  • informacje o wydatkach i istniejących ustaleniach kredytowych

 

Komentarze z Facebooka
Komentarze zostały wyłączone.