Wielu z nas chce, by jak najkorzystniej spożytkować wolne chwile, na przykład urlop czy wakacje. Do niedawna Hiszpania, Włochy czy Portugalia przyciągały większość urlopowiczów. Oczywiście, błękitne morze, piękna plaża i cóż jeszcze trzeba do szczęścia? Jednak istotnym aspektem są kwestie finansowe, którymi kierujemy się wybierając dogodny dla siebie kierunek.

Chcemy jak najmilej spędzić swój wyjazd, lecz też staramy się, by nasz budżet na tym zbytnio nie ucierpiał. Z tych przyczyn coraz więcej urlopowiczów wybiera podróż do Europy Środkowo-Wschodniej. Patrząc na statystyki, o parę procent wzrósł odsetek odwiedzających Węgry czy Łotwę.

Węgry

Wpływ na to ma parę elementów. Podstawowym z nich są niższe ceny na bilety lotnicze. Koszty biletów do Europy Środkowo-Wschodniej bywają dwa lub trzy razy mniejsze w porównaniu do ceny biletów do Europy Południowej.
Następnym czynnikiem, jaki oddziałuje na przemysł turystyczny jest kryzys gospodarczy jaki objął kraje Europy Południowej. Wzrost podatku VAT na świadczenia hotelarskie, gastronomiczne czy sportowe, który wcieliły w życie pewne państwa Europy Południowej stał się czynnikiem sprawczym zmniejszenia się ilości wczasowiczów tu przyjeżdżających. Przez to też wycieczkowicze preferują państwa, których polityka gospodarcza pomyślnie oddziałuje na usługi turystyczne.

Łotwa

Dodatkowo takie kraje jak Łotwa czy Węgry cieszą się większym powodzeniem wśród wczasowiczów, gdyż kurs węgierskiego forinta w odniesieniu do euro był słabszy na przestrzeni ostatnich lat. Jest to zwłaszcza istotne dla tych, których euro jest ojczystą walutą, gdyż taka sytuacja służy sporym oszczędnościom.

Tendencja na turystykę w krajach Europy Środkowo-Wschodniej rozkwita coraz mocniej. Podstawową przyczyną tego są naturalnie mniejsze koszty. Jednakże na pewno każdy urlopowicz który przyjedzie do tej części Europy odszuka coś dla siebie i wspaniale wykorzysta urlop czy wakacje.

Komentarze z Facebooka
Komentarze zostały wyłączone.