Jak chronić lakier samochodowy

Ochrona lakieru samochodowego jest ważną kwestią dla większości właścicieli samochodów. Lakier samochodowy jest podatny na uszkodzenia pod wieloma różnymi względami. Uszkodzenia słoneczne, płyny żrące i ogólne ścieranie mogą pozostawić ślad na zewnątrz samochodu. Na szczęście istnieje szereg różnych technik ochrony lakieru. Sprawdź: Szkoła jazdy Bydgoszcz

Farba samochodowa może łatwo ulec zniszczeniu. Równie ważne jak regularna konserwacja i woskowanie, gdyż zanieczyszczenia na drogach i niesprzyjające warunki pogodowe mogą siać spustoszenie w lakierze. Jeśli chodzi o utrzymanie połysku – sposób naprawy lakieru samochodowego jest tak samo ważny jak ochrona. Samochód, który jest regularnie używany, nieuchronnie zbierze kilka odłamków farby. Te elementy rzadko są aż tak znaczące, aby decydować się na całkowite przemalowanie. Więc jeśli ubytek farby jest stosunkowo mały, możesz użyć retuszu, aby naprawić uszkodzenia.

Najpierw musisz zidentyfikować numer kodu lakieru. Znajduje się on na zaporze ogniowej, która jest kawałkiem blachy, który oddziela silnik pod maską od pasażerów w samochodzie. Kod ten powinien być wyraźnie widoczny po podniesieniu maski.

Po zakupie odpowiedniej farby i podkładu nadszedł czas, aby ocenić obszar, który wymaga poprawki. Zbadaj uszkodzony obszar, aby zobaczyć, czy rdza go nie narusza. Jeśli jest trochę rdzy, zastosuj niewielką ilość środka zapobiegającego rdzewieniu. To powinno powstrzymać rozwój korozji.

Następnie ostrożnie przeszlifuj dotknięty obszar. Użyj małego kawałka papieru ściernego, aby wyrównać całość i przygotować go do gruntowania. Po zakończeniu pracy z papierem ściernym musisz dokładnie umyć element. Przed przystąpieniem do nakładania podkładu usuń wszelkie pozostałości środka antykorozyjnego, brudu lub pozostałości wosku.

Podkład jest przydatny do uszczelniania metalowej powierzchni przed rdzą i zapewniania powierzchni lepszej przyczepności farby.

Po nałożeniu farby nie powinna być ona grubsza niż oryginalna farba na otaczającej powierzchni. Jeśli farba retuszująca jest zbyt gruba, będzie dobrze bąbelkować i odklejać się.

Komentarze z Facebooka
Komentarze zostały wyłączone.