Obalanie mitów dotyczących trądziku

Trądzik może być denerwujący, bolesny, powodować zakłopotanie, zmniejszać pewność siebie i może powodować blizny. Ale czy jest to uleczalne i prawie każdy z trądzikiem można usunąć przy odpowiedniej pomocy.

Co powoduje trądzik?

Trądzik nie jest spowodowany brakiem mycia, przetłuszczającymi się włosami, brudem, alergią pokarmową, czekoladą lub zbyt dużą lub zbyt małą ilością seksu. Jest to spowodowane aktywnością gruczołów łojowych, zwłaszcza na twarzy, plecach i klatce piersiowej. Ta aktywność jest kontrolowana przez hormony, co wyjaśnia, dlaczego trądzik często zaczyna się w okresie dojrzewania, kiedy wzrasta poziom hormonów. Jest to również spowodowane przerostem skóry wewnątrz mieszków włosowych na skórze, przerostem normalnie przyjaznej bakterii wewnątrz mieszków włosowych i, co najważniejsze, reakcją immunologiczną organizmu na zwiększony poziom bakterii, co prowadzi do czerwonych, bolesnych plam. które zawierają białą ropę.

Sprawdź: Dermatolog Świecie prywatnie

Trądzik to nie tylko problem nastolatków, ale dotyka on wielu dorosłych, zwłaszcza dorosłych kobiet. Na trądzik choruje co czwarta 25-letnia kobieta i co dwudziesta 40-letnia. Trądzik jest czasami banalizowany. Słowa „nierówny nastolatek” są często używane przez dziennikarzy lekceważąco, aby sugerować kogoś niedojrzałego emocjonalnie lub niedoświadczonego. Jest to trudne dla nastolatków, których pryszcze pokrywają się z okresem życia, w którym często zaczynają bardzo przejmować się tym, jak wyglądają dla innych ludzi. Trądzik dorosłych często wcale nie jest zabawny, szczególnie w przypadku osób, które mają pracę z klientami, profesjonalistów i osób zajmujących się rozrywką. Zdarzają się aktorzy, którzy stracili przełomowe role w głównych filmach, ponieważ rozwinął im się trądzik i powiedziano im, że ich „wygląd się zmienił”.

Komentarze z Facebooka
Komentarze zostały wyłączone.