Pierwsza wizyta u alergologa

Lekarze wysyłają pacjentów, którzy mieli reakcję na alergen pokarmowy lub środowiskowy, na badania alergiczne. Testy alergiczne Bydgoszcz odgrywają ważną rolę. jeśli dowiesz się na co jesteś uczulony, będziesz mógł skutecznie się przed tym bronić. Pierwszej wizyty u alergologa możesz się bać, gdyż nie wiesz czego się spodziewać. Oto kilka wskazówek:

Poinformuj lekarza o przyjmowanych lekach. Niektóre, szczególnie leki przeciwhistaminowe, mogą wpływać na wyniki testu. Być może będziesz musiał przerwać przyjmowanie tych leków, ale zawsze powinieneś to skonsultować z lekarzem.

Opowiedz alergologowi całą historię swojej alergii, wszystkie objawy, które miałeś i dlaczego podejrzewasz alergię.

Prowadź dzienniczek dla alergików, w którym wymienisz wszystko co jesz lub pijesz, a także jeśli wystąpiły u ciebie objawy. Pamiętaj, aby zanotować, ile czasu zajęło pojawienie się objawów, czy jedzenie miało kontakt ze skórą, jak leczyłeś objawy i wszelkie inne czynniki, takie jak ćwiczenia, picie alkoholu lub przyjmowanie jakichkolwiek leków przed objawami.

Rób zdjęcia swoich objawów.

Przynieś wszystkie istotne dokumenty medyczne (wyniki badań, zapisy z wizyty w szpitalu itp.) oraz pełną listę wszystkich leków, które przyjmujesz. Jeśli istnieją produkty spożywcze, po których miewasz problemy, zabierz ze sobą etykiety. 

Przed testem załóż luźne ubranie. Testy skórne są przeprowadzane na ramieniu lub plecach, więc załóż coś, co umożliwi łatwy dostęp.

Komentarze z Facebooka
Komentarze zostały wyłączone.