Podstawowe informacje o badaniach medycyny pracy

Podejmując nową pracę, jesteśmy zobowiązani do wykonania profilaktycznych badań w centrum medycyny pracy. Wiele stanowisk wymaga różnych badań ze względu na panujące warunki w miejscu pracy, takie jak hałas, substancje chemiczne, obciążenie wzroku, praca wysokościowa, praca jako kierowca itd.

Często nie zdajemy sobie sprawy, że lekarz również ma ogromny wpływ na to czy zostaniemy zatrudnieni w danym miejscu pracy, ponieważ to on wydaje specjalne orzeczenie o tym, czy nasz stan zdrowia na to pozwala. Podczas wizyty zazwyczaj wymagane są od nas podstawowe badania wstępne (słuchu, wzroku oraz morfologii). Po przeprowadzonych badaniach udajemy się do lekarza medycyny pracy, aby przeprowadził z nami wywiad na temat historii chorób, nałogów, wszelkich alergii oraz ogólnego stanu zdrowia.

Jeżeli badana wykażą, że nasze zdrowie może istotnie wpływać na wykonywaną przez nas pracę, zostajemy skierowani na badania specjalistyczne. Jest to niezbędne w celu sprawdzenia czy praca negatywnie nie wpłynie na nasze zdrowie i czy nie jest w stanie spowodować uszczerbku na którymś z naszych organów.

Kategorycznie zaznacza się, że podczas rozmowy z lekarzem nie powinniśmy niczego ukrywać. Zatajenie jakieś informacji dotyczącej naszego stanu zdrowia lub przebytych chorób może istotnie wpłynąć na pogorszenie się naszego zdrowia oraz na wydajność pracy. Wszystkie te badania przeprowadza medycyna pracy prywatnie Bydgoszcz. Na wizytę można umówić się osobiście, telefonicznie oraz drogą elektroniczną. Należy pamiętać o zabraniu ze sobą dowodu tożsamości, skierowania oraz posiadanych badań.

Komentarze z Facebooka
Komentarze zostały wyłączone.