To, w jaki sposób podróżujemy jest uzależnione w dużej mierze od tego ile środków chcemy na ten cel przeznaczyć. Dlatego oferta hotelowa jest tak szeroka. Duży asortyment tyczy się zarówno hoteli o wspaniałym stopniu komfortu, usytuowanych na terenie egzotycznych miejsc przystępnych cenowo wyłącznie dla bogaczy, jak i hoteli niedrogich, w których głównym wymaganiem jest utrzymanie należytego stanu czystości.

Jednak bez popadania z jednej skrajności w inną, można odszukać oferty doskonałe dla klasy średniej, osób samotnych oraz rodzin z dzieciakami. Jakie są różnice pomiędzy typami tych hoteli? Zaczynając od tych z wyższej półki – są to najczęściej obiekty, w których nocleg podczas jednej nocy kosztuje normalną osobę równowartość paru miesięcznych zarobków. To w nich podczas swych systematycznych wyjazdów meldują się idole, politycy a także inne znakomitości tego świata. Wpływ na cenę za pobyt w takim hotelu ma między innymi to, jakie sławy dawniej w nim nocowały. W takich hotelach jest okazja wynająć całe apartamenty. Gościom zapewniona jest dyskrecja, obsługa na najwyższym szczeblu, jak też ekskluzywne menu, obejmujące potrawy przyrządzone z najbardziej kosztownych artykułów na świecie. Tak samo ważna jest ochrona, w związku z tym, czasami szyby w oknach to wersje kuloodporne, a cały obiekt obserwuje system monitoringu.

Porównanie tego rodzaju miejsc z tańszymi hotelami dostarcza nam szczególnego kontrastu. Do najmniej kosztownych obiektów hotelarskich, które gwarantują zakwaterowanie w pokoju należą najczęściej hostele, kwatery prywatne, pensjonaty oraz hotele typu B&B (Bed & Breakfast). Zazwyczaj gośćmi tego typu miejsc są studenci, osoby przyjeżdżające do pracy lub podróżnicy chcący ponieść nieduży nakład pieniężny, nie zwracając uwagi na warunki. Mimo kiepskich warunków, to przed niedrogimi hotelami widnieje świetlana przyszłość. Coraz mniej osób może sobie pozwolić na kosztowne oferty ekskluzywnych obiektów hotelowych, przez co zobligowani jesteśmy do patrzenia na kryterium, jakim jest opłata za nocleg.

Komentarze z Facebooka
Komentarze zostały wyłączone.