W jaki sposób implanty zrewolucjonizowały leczenie zębów

W ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci implanty dentystyczne zmieniły sposób, w jaki lekarze jamy ustnej leczą ubytki. Przed implantami wymiennymi były tylko brakujące korony zębów. Dokonano tego za pomocą protez. Dziś jednak implanty dentystyczne są używane do uzupełniania brakujących korzeni zębów i utrzymywania protez, które zastępują ich widoczne struktury. Sprawdź: Technik dentystyczny Bydgoszcz

Implant dentystyczny i towarzysząca mu odbudowa lub proteza mogą naśladować funkcjonalność biologicznego zęba. Implant jest osadzany w kości szczęki, aby zastąpić brakujący korzeń zęba. Ponieważ implant dentystyczny jest wykonany z tytanu, kość szczęki stopi się z jej strukturą w procesie biologicznym zwanym osteointegracją.

Po ustabilizowaniu implantu przez szczękę można do niego dołączyć stałą odbudowę lub protezę. Korony dentystyczne są powszechnie stosowane w celu zastąpienia jednego brakującego zęba, podczas gdy szereg implantów dentystycznych i mostów lub protez dentystycznych może rozwiązać problem utraty wielu zębów.

Implanty dentystyczne i dołączone do nich uzupełnienia / protezy zapewniają pacjentom wyjątkowe korzyści, w tym poprawę funkcji jamy ustnej i trwałość. Ponieważ inne metody wymiany zębów nie rozwiązują problemu utraty korzeni zębów, pacjenci mogą mieć problemy z funkcją jamy ustnej. Implanty zachowują jednak kość w stanie nienaruszonym, chroniąc zarówno zęby biologiczne, jak i protezy.

Komentarze z Facebooka
Komentarze zostały wyłączone.