Wynajem krótkoterminowy coraz bardziej popularny

Wynajmowanie mieszkania jest coraz częstszym sposobem na dodatkowy zarobek. Nawet jeśli ktoś podnajmuje lokal studentom, to nie oznacza, że nie może w okresie wakacyjnym skorzystać z formy wynajmu krótkoterminowego. Jest to bardzo korzystna opcja dla miast, które są ośrodkami akademickimi oraz stanowią popularną miejscowość turystyczną.

Jaki informują eksperci, na rynku nieruchomości można zauważyć spory rozwój tzw. mieszkań na doby. Jest kilka powodów takiego stanu rzeczy. Przede wszystkim takie lokale posiadają konkurencyjne ceny do hoteli, a jednocześnie gwarantują większą swobodę, komfort i prywatność. Z drugiej strony dla właścicieli mieszkań stanowi to dodatkowy zarobek (w sezonie wakacyjnym może być on kilkukrotnie większy). Tak więc ludzie często łączą najem długoterminowy (w roku akademickim) oraz wynajem na doby podczas wakacji. Sprawdź: Apartamenty Bydgoszcz wynajem

W sieci można znaleźć coraz więcej serwisów, które informują o tej formie wynajmu. W okresie wakacyjnym miejsca w hotelach są zajęte, a w innych przypadkach ceny zaporowe. Pracując często w delegacji lub wybierając się w kilka osób na wycieczkę, warto sprawdzić oferty prywatnych apartamentów przeznaczonych na wynajem, bo może się okazać, że nie tylko warunki będą lepsze, ale również niższa cena.

Jeśli właściciel wynajmuje lokal długoterminowo od października do czerwca, to na czas wakacji można zminimalizować koszty utrzymania, a najczęściej nawet nieźle na tym zarobić. Ważna jest jednak dogodna lokalizacja oraz odpowiedni standard mieszkania. Do niedawna taka forma wynajmu była charakterystyczna głównie dla Trójmiasta, Warszawy, Krakowa oraz Wrocławia. Obecnie jednak trend ten staje się coraz bardziej popularny w mniejszych miejscowościach.

Komentarze z Facebooka
Komentarze zostały wyłączone.