Wystrój ogrodu

Wiosną dom nie kończy się już na czterech ścianach, oknach i drzwiach. Zaczyna „wychodzić” razem z nami na balkon, taras, werandę i do ogrodu. Jeśli więc lubimy ładne wnętrza, na pewno chcielibyśmy przenieść swoją ulubioną stylistykę na zewnątrz.

Choć klimat ogrodu tworzą przede wszystkim rośliny, odpowiednio operując dodatkami możemy uczynić wiejskie malwy kwiatami idealnymi do ogrodów nowoczesnych, a futurystyczne z wyglądy trawy pampasowe wkomponować do rustykalnego ogródka. Jeśli sami nie czujemy się na siłach, aby zagospodarować teren wokół domu, warto skorzystać z oferty specjalisty, np. Projektanci wnętrz Bydgoszcz

Co zrobić, żeby uczynić swój ogród czy taras miejscem tak komfortowym i estetycznym jak wnętrza naszego domu? Na początek dobrze jest uświadomić sobie, że przestrzeń na świeżym powietrzu niezależnie od wielkości, może spełniać różne funkcje, podobnie jak dom czy mieszkanie podzielone na pokoje. Jeśli jesteśmy posiadaczami dużego ogrodu, można w nim zaaranżować miejsce do wypoczynku i czytania książek, miejsce do spędzania czasu z rodziną, które latem spełni funkcje jaką przez resztę roku sprawuje salon; jadalnię i kuchnię zastąpi nam w ciepłych miesiącach wydzielona część ze stołem, krzesłami i miejscem do grillowania.

Światło

Oświetlenie, to ważna rzecz nie tylko we wnętrzach. Latem nawet po zmroku na świeżym powietrzu jest ciepło, a czasami to właśnie wieczór jest porą, kiedy można odpocząć od upałów. Gdy więc słońce schowa się za horyzontem ogród rozświetli się dzięki dobrze dobranemu oświetleniu zewnętrznemu. Idealne będą też pochodnie i lampiony – na zewnątrz można pozwolić sobie na więcej i zamiast małych świeczek zapalić większe płomienie.

Donice

Drzewa, krzewy i kwiaty wieloletnie odporne na niskie temperatury zimują oczywiście w ogrodzie, najwyżej pod flizelinowym przykryciem, natomiast wiele pięknych roślin okres mrozów musi spędzać w garażach czy pomieszczeniach gospodarczych w dodatniej temperaturze. Zamiast wykopywać każdej jesieni kłącza i bulwy mniej odpornych roślin można sadzić je w ozdobnych donicach, a na zimę po prostu wstawiać całość do cieplejszego miejsca. W naszej ofercie donic znajdzie się wiele modeli dostosowanych do różnych potrzeb roślin – samonawadniające się, mocowane na ścianach pionowe ogrody, zwyczajne, ale za to bardzo ozdobne donice z różnych materiałów (technoratanu, plastiku, betonu).

Dekoracje

Ogród można zdobić podobnie jak każdą przestrzeń, różnego rodzaju „bibelotami” – zwykle to dodatki nadają wyjątkowy charakter i indywidualny styl pomieszczeniom, ale również ogrodowi. Dobrym pomysłem są różnego rodzaju dekoracje pasujące do ogrodów nowoczesnych oraz tradycyjnych.

Ogród latem staje się drugim domem – wśród ulubionych roślin możemy godzinami spędzać czas tak, jak lubimy. Miło jest otoczyć się wtedy stylowymi przedmiotami, choćby po to, żeby jeszcze bardziej podkreślić piękno zielonej oazy przy domu.

 

Komentarze z Facebooka
Komentarze zostały wyłączone.