Zalety nauki języków obcych

Paradoks USA? Połowa światowej populacji jest dwujęzyczna, lecz tylko 1/4 Amerykanów może prowadzić rozmowę w innym języku.

Jakie są zalety nauki języków obcych? Oto kilka z nich:

Znajomość języków obcych sprawia, że ​​jesteś mądrzejszy

Badania wykazały, że znajomość więcej niż jednego języka wiąże się z lepszym rozumowaniem, umiejętnościami rozwiązywania problemów i kreatywnością. Pomaga także ludziom radzić sobie z nieznanymi sytuacjami.

Zwiększa osiągnięcia akademickie

Nauka języków wspiera nasze osiągnięcia akademickie. Dotyczy to uczniów anglojęzycznych uczących się języka obcego, a także osób uczących się języka angielskiego w programach dwujęzycznych. Zwiększa także wyniki w nauce na poziomie uczelni. Badania wykazują, że dzieci, których rodziny mówią w domu drugim językiem, uzyskują lepsze wyniki testów poznawczych niż te, których rodzina zna tylko jeden język.

Zapewnia korzyści zawodowe i zawodowe

Znajomość języków obcych wiąże się ze zwiększonymi możliwościami pracy.
Popyt na dwujęzycznych pracowników w Stanach Zjednoczonych podwoił się w ostatnich latach. Około 11 milionów miejsc pracy w USA jest związanych z eksportem, a większość czołowych partnerów handlowych USA używa języków innych niż angielski – głównie chińskiego. Dziewięciu na dziesięciu pracodawców w USA polega na pracownikach posiadających umiejętności językowe inne niż angielski. Obecnie pożądanym językiem na rynku jest chiński. W jego nauce pomóc może kurs chińskiego Bydgoszcz

Zapewnia szerszy dostęp do edukacji i informacji

Jeśli mówisz w innym języku, możesz zdobyć dyplom w innym kraju, co może być dobrym sposobem na zdobycie wyższego wykształcenia. Co więcej, pozwala przynajmniej cieszyć się studiowaniem za granicą.

Komentarze z Facebooka
Komentarze zostały wyłączone.